شایان بورس به عنوان سایتی مرجع در راستای ارائه اخبار و رخدادهای بازار سرمایه و کالا و بورس ایران و جهان و تحلیل های علمی و نیز آموزش به افرادی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند در خدمت کاربران گرامی میباشد.از طریق این سایت میتوانید ضمن اطلاع از مجموعه فرایندهای موثر در بازار سرمایه ایران و جهان با گروه تحلیل گران شایان بورس نیز تبادل نظر داشته باشید "Shayan Bourse" is as a reference site for news and events in capital market and goods and the exchange of scientific analysis and training to those who wish to enter the capital market. Through this site you can also learn the complex processes involved in the world's capital markets and Iran's markets with consulting shayan experts. *** شایان بورس حامی معامله گران حرفه ای ایران *** با مراجعه به منوی برنامه کلاسها می توانید در کلاسهای آنلاین شایان بورس از طریق اسکایپ در اقصی نقاط جهان خصوصا ایران ثبت نام نموده و شرکت نمایید*** شما می توانید در منو تماس های آنلاین از طریق اسکایپ ، تلگرام و یا با تلفن : 12402211683+ با ما در ارتباط باشید افت شدید ارزش سهام در بازارهای بورس اروپایی
شایان بورس شایان بورس شایان بورس شایان بورس شایان بورس

مبلغ: تومان
پرداخت کننده :
ايميل پرداخت کننده :
موبايل پرداخت کننده :

شایان بورس

سقوط قیمت نفت بار دیگر بازارهای مالی اروپایی را با آشفتگی شدیدی مواجه کرد. قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با بیش از ۳ درصد افت ۲۷ دلار و ۸۶ سنت معامله شد و نفت خام سبک ایالات متحده آمریکا نیز هر بشکه آن ۲۷ دلار و ۵۶ سنت داد و ستد شده است.واکنش منفی بازار بورس لندن به این سقوط قیمت، ارزش سهام را تا اواسط کار روز چهارشنبه این بازار با افتی بیش از ۳ درصد همراه کرد. این کاهش ارزش سهام در بازار بورس فرانکفورت نیز کمی بیش از ۳ درصد گزارش شده است.پیش بینی روز سه شنبه آژانس بین المللی انرژی درباره بالا ماندن سطح عرضه نفت نسبت به تقاضا در بازار، حداقل تا پایان سال ۲۰۱۶ نگرانی سرمایه گذاران را نسبت به ادامه روند نزولی قیمت طلای سیاه افزایش داده است.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

مجمع جهانی اقتصادی داووس روز چهارشنبه رسما کار خود را آغاز می کند و پذیرای رهبران کشورها و مدیران شرکتهای بزرگ از سراسر دنیا خواهد بود.این مجمع فرصت مناسبی برای دیدار مقامات و رهبران کشورها با یکدیگر برای بحث و بررسی درباره مشکلات و معضلات اقتصادی در جهان است.جنیفر بلانکه، اقتصاددان مجمع جهانی اقتصاد گفت: «سومین انقلاب صنعتی روند کامپیوتری کردن است که از اواسط قرن بیستم آغاز شده است. چهارمین انقلاب صنعتی با توجه به پیشرفت تکنولوژی بر مبنای این موضوع بوجود خواهد آمد. این تکنولوژی ها می تواند شامل هوش مصنوعی و یا پرینت و چاپ سه بعدی باشد.»سارا چپل، خبرنگار ارسالی یورونیوز به داووس در گزارش خود می گوید: «امسال اجلاس داووس بر روی نوع تحولاقتصاد جهانی در دهه پیش رو تمرکز خواهد داشت. اما چالشهای اقتصادی امروز بحث و گفتگوها را به خود اختصاص خواهد داد. سال ۲۰۱۶ با هشدار نسبت به وضعیت اقتصاد جهانی آغاز شده است. بسیاری آشفتگی بازارهای مالی در ماه ژانویه را به خاطر دارند.»نریمان بهروش، اقتصاددان ارشد در مجمع جهانی اقتصاد گفت: «پاسخ سیاسی ناکارآمد چین به بحران بازار بورس در این کشور در کوتاه مدت خطر بزرگی برای اقتصاد دنیا خواهد بود. این روند به رکود اقتصاد جهانی منجر نخواهد شد اما اضطراب و آشفتگی سرمایه گذاران تبعات منفی بر روی بازارهای مالی در دنیا خواهد داشت.»

این اجلاس جهانی اقتصاد که روز پنجشنبه به کار خود پایان می دهد، از سال ۱۹۷۴ میلادی هر ساله در شهر داووس سوییس تشکیل می شود.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

دولت چین روز سه شنبه از کاهش رشد اقتصادی خود به پایین ترین سطح طی ۲۵ سال گذشته خبر داد. به گزارش دولت این کشور، رشد اقتصادی چین در سال گذشته تنها ۶.۹ درصد بوده و این کشور امیدوار است در سال جاری بتواند رشد اقتصادی خود را به بالاتر از ۷.۳ درصد برساند.وانگ بائون، رئیس سازمان آمار ملی چین به هنگام اعلام این خبر راکد بودن بازار ساخت و ساز مسکن و همچنین تحولات بازارهای مالی را از دلایل کاهش رشد اقتصادی چین عنوان کرده است.تولیدات صنعتی چین بر اساس آمارهای اعلام شده و همچنین داد و ستد این کشور در سطح بین المللی نیز کاهش نشان می دهد. تولیدات صنعتی چین در سال گذشته ۵.۹ درصد اعلام شده در حالی که در سال ۲۰۱۴ میلادی این میزان ۶.۲ درصد بود.پرجمعیت ترین کشور دنیا همچنین با کاهش سرمایه گذاری خارجی روبرو بوده است و ارزش یوان، واحد پولی دومین قدرت اقتصادی جهان نیز کاهش یافته است.دولت چین برای مقابله با کاهش رشد اقتصادی طی سال گذشته شش بار نرخ سود بانکی را کاهش داده تا بتواند مردم را به مشتریان وفادار بانک ها تبدیل کند.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

توافق هسته ای بین ایران و قدرتهای بزرگ و در نتیجه لغو تحریم های بین المللی علیه این کشور راه را برای افزایش سطح تولید و صادرات نفت ایران باز کرده است.این تحولات به آشفتگی در بازار نفت که تا پیش از این از روند نزولی قیمت طلای سیاه رنج می برد، دامن زده است. روز دوشنبه قیمت هر بشکه نفت برنت به رقم کمی بیش از ۲۸ دلار رسیده است.نور الزوبی، کارشناس بازار بورس دوبی می گوید: «طی ۱۵ سال گذشته هرگز شاهد سقوط قیمت نفت تا این حد نبوده ایم. بودجه های کشورها بر مبنای ۷۰ دلار قیمت هر بشکه نفت تدوین شده است. امروز می بینیم که قیمت این ماده به زیر ۳۰ دلار رسیده و بانکهای بین المللی بزرگی پیش بینی کرده اند که حتی به رقم ۱۰ دلار نیز برسد. این به معنای آنست که چشم انداز و وضعیت در آینده مطلوب نخواهد بود.»افزایش حجم تولید نفت ایران، یکی از کشورهای دارای نفوذ سازمان اوپک، تا سقف ۵۰۰ هزار بشکه در روز در مرحله اول، سطح عرضه این ماده را در بازار بیش از پیش افزایش خواهد داد. این در حالی است که از سوی دیگر میزان تقاضا رشد چندانی ندارد. این ساز و کار به سقوط قیمت نفت سرعت خواهد بخشید.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

 

دانلود تحلیل تکنیکال هفته سوم

 

دانلود تحلیل تکنیکال هفته سوم 

کلیک کنید

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

 

برای مقابله با روند نزولی قیمت نفت، روسیه از جمله کشورهای مهم صادرکننده طلای سیاه در برنامه بودجه سال ۲۰۱۶ خود تجدیدنظر خواهد کرد.برنامه بودجه این کشور بر مبنای هر بشکه نفت با قیمت ۵۰ دلار تدوین شده است. سقوط شدید قیمت نفت دولت این کشور را بر آن داشته تا در برنامه جدید، کاهش ۱۰ درصدی هزینه ها را پیش بینی کند.دیمیتری مدودف، نخست وزیر روسیه با شرکت در یک همایش اقتصادی در مسکو ضمن تایید این مطلب، کاهش هزینه های دولتی را برای مقابله با روند نزولی قیمت نفت ضروری دانست.آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه در این زمینه گفت: «براساس تصمیم اتخاذ شده تقاضای کاهش ۱۰ درصدی هزینه ها به استثنای بخش دفاعی تسلیم پارلمان خواهد شد. این رقم معادل ۱۲ میلیون یورو صرفه جویی بودجه ای است. اما ما به ناچیز بودن این رقم واقف هستیم.»نیمی از بودجه دولت روسیه از صنعت نفت تامین می شود. حدود ۷۰ درصد صادرات این کشور را نیز نفت و فرآورده های آن تشکیل می دهد.سقوط شدید قیمت نفت که از ابتدای سال ۲۰۱۶ نیز به خود سرعت گرفته، به بحران و رکود اقتصادی در روسیه که با اعمال تحریمهای بین المللی در پرونده اوکراین آغاز شده بود، دامن زده است.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

سقوط شدید قیمت نفت در بازار نه تنها کشورهای تولید و صادرکننده طلای سیاه را نگران کرده، بلکه شرکتهای بزرگ فعال در بخش صنعت نفت را نیز با بحران مواجه کرده است.با توجه به قیمت پایین نفت، اکتشاف و تولید این ماده برای کمپانی های نفتی به صرفه نیست. شرکتی چون بی پی از نیروی کار خود تا سقف هشت هزار نفر می کاهد. کمپانی بی اچ پی بیلیتون برای نجات خود از این مهلکه قیمت و ارزش سهام خود را کاهش می دهد.برندا کلی، تحلیلگر بازار از لندن در این زمینه می گوید: «زمانی که میزان بازدهی بسیاری از کشورهای تولیدکننده نفت را مشاهده می کنیم، باید انتظار آن را داشت که کمپانی های فعال در این بخش برای مقابله با این روند و نجات خود از سقوط بازار نفت، قیمت سهامشان را کاهش دهند.»شرکتهای نفتی علاوه بر تعدیل نیروی کار، کاهش حجم سرمایه گذاری های خود در بخش صنعت نفت را در دستور کار قرار داده اند. پیش بینی می شود بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیارد دلار از حجم سرمایه گذاری ها تا آخر سال ۲۰۱۶ کاسته شود.از اواسط سال ۲۰۱۴ تا کنون قیمت نفت از حدود ۱۱۵ دلار در ازای هر بشکه به زیر رقم ۳۰ دلار سقوط کرده است.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

اتحادیه اروپا از حذف کامل تحریمهای اقتصادی و مالی علیه ایران در صورت چراغ سبز آژانس بین المللی انرژی اتمی خبر داده است.این موضع اتحادیه اروپا بار دیگر قیمت نفت را در بازار معاملات نفتی کاهش داده است. در صورت لغو کامل تحریمها، ایران در دو مرحله نهایتا ۱ میلیون بشکه در روز به نفت تولیدی خود می افزاید. امری که بیش از پیش تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار را بهم خواهد زد.در حال حاضر سطح تولید نفت خام ایران به حدود ۳ میلیون بشکه در روز می رسد. صادرات نفت این کشور نیز حدود ۱ میلیون بشکه در روز گزارش شده است.براساس آمارها کشورهای عضو سازمان اوپک صاحب ۸۱ درصد ذخایر نفتی دنیا هستند. در این بین ذخایر نفتی ایران به رقم ۱۳.۱ درصد می رسد.با توجه به وجود حجم بالای نفت ذخیره شده در ایران، این کشور بلافاصله پس از لغو کامل تحریمهای بین المللی ظرفیت افزایش حجم صادرات نفت خود را دارد.بسیاری از کارشناسان و نهادهای مالی از جمله «گلدمن ساکس» نسبت به سقوط شدید قیمت نفت حتی تا رقم ۲۰ در ازای هر بشکه هشدار داده اند.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

سقوط شدید قیمت نفت و ادامه داشتن روند نزولی آن در بازار که از اواسط سال ۲۰۱۴ آغاز شد توجه همه کارشناسان را به خود جلب کرده است. آنها در پیش بینی های خود اعلام کرده اند با این رویه سوخت از جمله بنزین می تواند حتی ارزان تر از یک لیتر آب معدنی در بازار معامله شود.برخی کارشناسان و نهادهای مالی از جمله استاندارد چارترد نیز نسبت به سقوط قیمت نفت تا رقم باورنکردنی ۱۰ دلار در ازای هر بشکه هشدار داده اند.اگر مالیات بر سوخت در اروپا موجب شده کاهش قیمت نفت تاثیر زیادی بر پایین آمدن قیمتها در پمپ بنزین نداشته باشد، اما با افزایش سطح تولید نفت ایران پس لغو کامل تحریمهای بین المللی، این روند می تواند دستخوش تغییر شود.ایران در نظر دارد پس از لغو کامل این تحریمها، در دو مرحله جمعا یک میلیون بشکه به تولیدات روزانه نفت خود بیافزاید.جاستین اورکوهارت استیوارت، کارشناس شرکت «مدیریت سرمایه گذاری سون» درباره دلایل کاهش شدید قیمت نفت می گوید: «پیش بینی زمان توقف روند نزولی قیمت نفت بسیار دشوار است. باید دو فاکتور کلیدی را در نظر داشت: اول ظرفیت ذخیره کردن نفت است. پایین آمدن این ظرفیت، در بازار سیل به راه انداخته و میزان عرضه را بسیار بیش از تقاضا کرده است. دیگر افزایش احتمالی سطح تولید نفت ایران است. این دو موضوع می توانند در کاهش شدید قیمت نفت نقش مهمی ایفا کنند.»قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در اواسط کار روز پنجشنبه بازارهای معاملات نفتی به رقم کمی بیش از ۳۰ دلار رسیده است. نفت خام سبک ایالات متحده آمریکا نیز حدود ۳۰ دلار در ازای هر بشکه داد و ستد شده است.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

حجم صادرات چین در ماه دسامبر گذشته در بازه زمانی یک ساله ۱.۴ درصد افت داشته است. این میزان از افت فعالیتهای بخش تجارت خارجی این کشور کمتر از پیش بینی ها بوده است.از سوی دیگر میزان واردات این کشور نیز برای چهاردهمین ماه پیاپی کاهش یافته است. افت میزان واردات چین در ماه دسامبر ۷.۶ درصد گزارش شده است. بدین ترتیب تراز تجاری این کشور در این زمان به رقم کمی بیش از ۶۰ میلیارد دلار رسیده که حدود ۷ میلیارد دلار بالاتر از پیش بینی هاست.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا