شایان بورس به عنوان سایتی مرجع در راستای ارائه اخبار و رخدادهای بازار سرمایه و کالا و بورس ایران و جهان و تحلیل های علمی و نیز آموزش به افرادی که قصد ورود به بازار سرمایه را دارند در خدمت کاربران گرامی میباشد.از طریق این سایت میتوانید ضمن اطلاع از مجموعه فرایندهای موثر در بازار سرمایه ایران و جهان با گروه تحلیل گران شایان بورس نیز تبادل نظر داشته باشید "Shayan Bourse" is as a reference site for news and events in capital market and goods and the exchange of scientific analysis and training to those who wish to enter the capital market. Through this site you can also learn the complex processes involved in the world's capital markets and Iran's markets with consulting shayan experts. *** شایان بورس حامی معامله گران حرفه ای ایران *** با مراجعه به منوی برنامه کلاسها می توانید در کلاسهای آنلاین شایان بورس از طریق اسکایپ در اقصی نقاط جهان خصوصا ایران ثبت نام نموده و شرکت نمایید*** شما می توانید در منو تماس های آنلاین از طریق اسکایپ ، تلگرام و یا با تلفن : 12402211683+ با ما در ارتباط باشید پنجشنبه: تحلیل تکنیکال اونس طلا XAU/USD روزانه
شایان بورس شایان بورس شایان بورس شایان بورس شایان بورس

مبلغ: تومان
پرداخت کننده :
ايميل پرداخت کننده :
موبايل پرداخت کننده :

 
تاريخ : پنج شنبه 29 بهمن 1394برچسب:,

GOLD

بازار طلا در معاملات روز چهارشنبه آرام بود و در میان حمایت 1195 و مقاومت 1215 دلاری نوسان می کرد. در حال حاضر، قیمت هر اونس طلا در زیر مقاومت 1215 دلاری قرار دارد، که شکست این مقاومت می تواند موجی را تا 1232 دلار به راه بیاندازد. هر چند قیمت طلا در زیر خط صعودی رسم شده از کف قیمتی روز سوم ماه فوریه قرار دارد، اما احتمال صعود وجود دارد.

این وضعیت در اسیلاتور های کوتاه مدت هم قابل مشاهده است. RSI به بالای خط 50 واحدی صعود کرده، در حالیکه MACD نشانه هایی از تشکیل کف، در زیر خط صفر دارد.
در نمودار روزانه، طلا توانسته در روز چهارم فوریه به بالای خط نزولی رسم شده از اوج قیمتی روز بیست و دوم ژانویه 2015 برسد. در نتیجه، می توان با احتیاط روند میان مدت را مثبت در نظر گرفت و اُفت قیمت طلا از محدوده 1265 دلاری را هم فاز اصلاحی بازار دانست.

.
حمایت اول: 1195، حمایت دوم: 1182، حمایت سوم: 1164
مقاومت اول: 1215، مقاومت دوم: 1232، مقاومت سوم: 1250

 

gold

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

نرخ بیکاری در بریتانیا در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۵ نسبت به سه ماهه پیش از آن تغییری نکرده و همچنان ۵.۱ درصدجمعیت فعال این کشور را شامل می شود.براساس آمارها حتی در ماه ژانویه سال جاری حدود ۱۵ هزار نفر از شمار افراد جوینده کار که در مراکز کاریابی ثبت نام کرده اند کاسته شده است.در بازه زمانی یک ساله میزان حقوق و دستمزدها نیز ۱.۹ درصد افزایش یافته که این روند کند گزارش شده است.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

علی النعیمی، وزیر نفت عربستان سعودی به همراه وزیران نفت کشورهای روسیه، ونزوئلا و قطر برای عدم افزایش تولید نفت خام خود از سطح تولید ماه ژانویه تحت شرایطی با یکدیگر به توافق رسیده اند.این چهار کشور مهم تولیدکننده نفت با هدف مهار سقوط شدید قیمت نفت روز سه شنبه در دوحه پایتخت قطر گردهم آمدند.علی النعیمی، وزیر نفت عربستان سعودی گفت: «ما خواهان تنوع و تغییر قابل توجه قیمت نفت نیستیم. همچنین در پی کاهش سطح تولید نیز نیستیم. ما می خواهیم پاسخگوی میزان تقاضا باشیم و به دنبال ثبات در قیمت نفت هستیم.»چهار کشور شرکت کننده در نشست دوحه از تولیدکنندگان بزرگ نفت از جمله ایران و عراق خواسته اند تا تصمیمی مشابه اتخاذ کنند. در این راستا ائولوخیو دلپینو، وزیر نفت ونزوئلا در نظر دارد جهت مذاکره با مقامات ایرانی روز چهارشنبه به تهران سفر کند.براساس داده های آژانس بین المللی انرژی سطح تولید روزانه نفت خام عربستان سعودی در ماه ژانویه با اندکی افزایش نسبت به ماه ژوئن سال ۲۰۱۵ به رقم ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه رسیده است. سطح تولید روزانه نفت روسیه در این زمان نیز ۱۰ میلیون و ۹۰۰ هزار بشکه گزارش شده است.

افزایش قیمت نفت در بازار برای کشوری چون روسیه که اقتصادش بر پایه صادرات نفت استوار است و با بحران شدید اقتصادی دست و پنجه نرم می کند بسیار اهمیت دارد.از سوی دیگر به نظر می رسد مذاکره با ایران که پس از لغو تحریمها در نظر دارد با افزایش سطح تولید، سهم خود از بازار فروش نفت را به دست آورد بسیار دشوار خواهد بود.بازار معاملات نفتی به این توافق واکنشی نشان نداد و قیمت نفت برنت دریای شمال روند نزولی خود را حفظ کرده و هر بشکه آن ۳۳ دلار و ۴۳ سنت داد و ستد شده است.

تحلیل تبعات و نتایج نشست چهارجانبه دوحه

یورونیوز با نورالدین الحموری، کارشناس بازارهای مالی از ابوظبی درباره تبعات و دلایل توافق چهار کشور مهم تولیدکننده نفت برای عدم افزایش سطح تولید خود گفتگو کرده است.

یورونیوز: چرا پس از بیش از یک سال سقوط قیمت نفت اکنون اینچنین توافقی حاصل می شود؟

نورالدین الحموری: «فکر می کنم تولیدکنندگان همواره تصور می کردند که با بهبود اوضاع اقتصادی در دنیا نفت ارزش خود را بازمی یابد. همچنین برای آنها آغاز زمستان در نیم کره شمالی دلیلی برای افزایش قیمت نفت بود اما این اتفاقات روی ندادند. اکنون آنها می دانند که باید اقدامی کنند. آنها کنترلی بر روی روند کند رشد جهانی اقتصاد ندارند اما می توانند با یکدیگر همکاری کرده و میزان عرضه همچنین قیمت را تنظیم کنند. بنابراین این نشست ضروری بود.»

یورونیوز: این توافق چه نتایجی دارد؟ آیا در آینده می توان انتظار کاهش سطح تولید را داشت؟ چه پیامی برای بازارها ارسال شده است؟

نورالدین الحموری: «اولین گام برداشته شد. اکنون می دانیم که چهار تولیدکننده بزرگ نفت بر روی میزان عرضه با یکدیگر همکاری می کنند. انتظار کاهش سطح تولید از این نشست نمی رفت. همه می دانند که در حال حاضر گزینه جایگزینی برای نفت وجود ندارد بنابراین کنترل سطح تولید بهترین انتخاب برای تنظیم قیمت و بدست آوردن قیمتی مناسب در بازار است. این پیام مثبتی برای بازارهاست. از سقوط امروز قیمت نفت غافلگیر نیستم. ماشاهد همکاری و اقدامات بیشتری از جانب اوپک و اکثر تولیدکنندگان نفت خواهیم بود.»

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

رشد اقتصادی ژاپن در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۵ در مقایسه با زمان مشابه در سال پیش از آن افتی معادل ۱.۴ درصد داشته است. این میزان از کندی آهنگ رشد اقتصادی بالاتر از پیش بینی ها گزارش شده است.عملکرد اقتصادی ژاپن، سومین قدرت اقتصادی جهان زمانی منتشر می شود که سقوط شدید ارزش سهام و آشفتگی در بازار بورس توکیو موجب نگرانی شده است.افت ۰.۸ درصدی میزان مصرف داخلی منشاء کاهش آهنگ رشد اقتصادی ژاپن معرفی شده است. بیش از ۶۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور از مصرف داخلی تامین می شود. تورم منفی در ژاپن عامل اصلی افت مصرف داخلی است. تورم منفی روند خرج مصرف کنندگان را به امید ارزانتر شدن اجناس و خدمات بشدت پایین می آورد.پیش از این بانک مرکزی ژاپن برای مقابله با این معضل در اواخر ماه ژانویه سال جاری نرخ بهره سپرده خود را به منفی ۰.۱ درصد تنزل داد.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

سقوط شدید شاخص بخش بانکی در بازارهای بورس اروپایی و کاهش ارزش سهام در این بازارها رهبران حوزه پولی یورو از جمله ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا را بشدت نگران کرده است.آقای دراگی با اشاره به استفاده از ساز و کارهای مناسب برای تنظیم فعالیت و سلامت بانکها از سال ۲۰۰۸ خاطر نشان کرد که بخش بانکی در اروپا از مقاومتی نسبی برخوردار است. وی همچنین گفت: «شمار بانکهایی که سود وام پرداخت نشده و یا وامهای بازپرداخت نشده دارند بالاست. با این وجود این وامها در زمان اجرای تست استرس بانکها در اروپا شناسایی شده اند و در این رابطه پول و اعتبارات کافی ذخیره سازی شده است. بنابراین ما قادر خواهیم بود طی سالهای آینده از میزان این وامهای دارای مشکل بکاهیم.»از ابتدای سال ۲۰۱۶ شاخص بخش بانکهای اروپایی در بازارهای بورس افت سنگینی معادل ۲۸ درصد داشته است. تردید نسبت به بازدهی و سوددهی این نهادها موضوعی است که موجب نگرانی سرمایه گذاران شده است.رییس بانک مرکزی اروپا در ادامه گفت: «با توجه به آشفتگی های اخیر در بازارهای مالی، وضعیت و کیفیت اجرای برنامه های تزریق پول بانک مرکزی اروپا بر روی سیستم مالی و بویژه بانکها را بررسی و تحلیل خواهیم کرد.»سقوط شدید قیمت نفت تاثیر خود را بر روی بخش بانکی نه تنها در اروپا بلکه در آمریکا هم نشان داده است. ارزیابی ها نشان داده کاهش قیمت نفت ریسکی حدود ۵۴۰ میلیارد دلار متوجه بانکها و نهادهای مالی در سراسر دنیا کرده است.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

اقتصاد حوزه پولی یورو در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۵ درجا زده است

آمارها نشان می دهد سیاستهای پولی حمایتی بانک مرکزی اروپا برای شتاب بخشیدن به آهنگ رشد اقتصادی حوزه پولی یورو هنوز نتایج مورد انتظار را نداده است.اقتصاد حوزه پولی یورو در سه ماهه آخر سال ۲۰۱۵ میلادی درجا زده و آهنگ رشد اقتصادی این منطقه در این زمان نسبت به سه ماهه پیش از آن تغییری نداشته و در رقم ۰.۳ درصد باقی مانده است.آلمان، صاحب قویترین اقتصاد در منطقه، رشد تولید ناخالص داخلی خود را ۰.۳ درصد اعلام کرده است. فرانسه دومین اقتصاد برتر، رشد اقتصادی خود را ۰.۲ درصد می بیند. رشد اقتصادی ایتالیا ۰.۱ و اسپانیا نیز ۰.۸ درصد گزارش شده است.در این بین اقتصاد یونان افتی معادل ۰.۶ درصد نسبت به سه ماهه سوم سال ۲۰۱۵ میلادی داشته و در کل سال گذشته میلادی افت رشد اقتصادی این کشور به رقم ۰.۷ درصد رسیده است. پیش بینی می شود در سال ۲۰۱۶ میلادی نیز همین روند تداوم یابد.یونان از سال ۲۰۰۸ میلادی یعنی آغاز بحران اقتصادی در دنیا تا کنون نتوانسته اقتصادش را از رکود خارج کند.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

 

دانلود تحلیل تکنیکال هفته هفتم

دانلود تحلیل تکنیکال هفته هفتم

کلیک کنید

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

 

دانلود تحلیل تکنیکال هفته ششم

دانلود تحلیل تکنیکال هفته ششم

کلیک کنید

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

ماریو دراگی، رییس بانک مرکزی اروپا روز پنجشنبه نسبت به واکنش دیر برای مهار نرخ بسیار پایین تورم در حوزه پولی یورو و عدم مبارزه موثر با خطر تورم منفی در این منطقه هشدار داد.به اعتقاد آقای دراگی برنامه رسیدن به نرخ تورم ۲ درصدی در میان مدت باید در الویت قرار گیرد.ماریو دراگی در سخنان خود از بانک های مرکزی کشورهای عضو حوزه پولی یورو خواست تا برای رسیدن به اهداف این نهاد در زمینه نرخ تورم تلاش کنند.رییس بانک مرکزی اروپا پیش از این نیز از آمادگی نهاد تحت امرش برای ایجاد تحول در سیاستهای پولی خود در نشست دهم مارس سال جاری خبر داده بود.اجرای برنامه بازخرید ماهانه اوراق قرضه دولتی یکی از مهمترین تدابیر بانک مرکزی اروپا برای مقابه با نرخ بسیار پایین تورم در حوزه پولی یوروست.نرخ تورم در حوزه پولی یورو در ماه ژانویه سال جاری چهار دهم درصد بوده که نسبت به ماه دسامبر رشدی معادل ۰.۲ درصد داشته است.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا

بیلان مالی سالانه بانک «کردیت سوییس» نشان می دهد این نهاد در سال ۲۰۱۵ متحمل ضرر و زیانی معادل ۲ میلیارد و ۶۴۰ میلیون یورو شده است. این اولین بار از سال ۲۰۰۸ میلادی است که این بانک با ضرر روبرو شده است.افت فعالیتهای بخش سرمایه گذاری این بانک و اجرای برنامه های تجدیدساختار که توسط تیجان تیام، مدیرعامل در این زمان تدوین شده، منشاء بیلان منفی این نهاد معرفی شده است.انتشار این آمار در روز پنجشنبه سقوط شدید ارزش سهام کردیت سوییس را تا اواسط کار بازار بورس زوریخ در پی داشته است.

Share this Post Share to Facebook Share to Twitter Email This Pin This
چاپ این صفحه

ارسال توسط شایان دیبا